In english
Sök
Meny

Kontakt


Välkommen att kontakta oss

Kontakta oss

Välkommen att höra av dig till oss. Vet du vem du söker, hitta din kontaktperson nedan.

Lindbäcks Bygg AB
Postadress:
Box 753
941 28 Piteå

Besöksadress:
Hammarvägen 21, Öjebyn

0911-23 10 00

Lindbäcks Bygg AB
Post/besöksadress:
Solnavägen 1E, 11 tr
113 65 Stockholm


Anders Alinder

Service Mälardalen

070-999 75 35

anders.alinder@lindbacks.se

Jens Ahlinder

Projektör

0911-23 10 91

jens.ahlinder@lindbacks.se

Thomas Alm

Inköpare VS

0911-21 21 32, 070-295 04 39

thomas.alm@lindbacks.se

Fredrik Almqvist

Service Mälardalen, arbetsledare

08-121 32 485, 070-881 38 13

fredrik.almqvist@lindbacks.se

Niclas Almquist

Personalchef

0911-23 10 29, 070-687 29 66

niclas.almquist@lindbacks.se

Julian Andersson

CAD-ritare

0911-21 21 06

julian.andersson@lindbacks.se

Lina Andersson

Projektledare

0911-23 10 28, 070-573 10 28

lina.andersson@lindbacks.se

Patrik Andersson

Platschef

0911-23 10 54, 070-247 43 01

patrik.andersson@lindbacks.se

Olle Augustsson

Projektchef VS

0911-23 10 68, 070-670 80 77

olle.augustsson@lindbacks.se

Jan Augustsson

Platschef

070-579 30 56

jan.augustsson@lindbacks.se

Stefan Backman

Platschef

0911-21 21 55, 070-306 84 47

stefan.backman@lindbacks.se

Nils Berglind

Service Mälardalen

070-266 53 57

nils.berglind@lindbacks.se

Anders Berglund

Projektchef

070-743 40 30

anders.berglund@lindbacks.se

Pär Berglund

Konstruktör

0911-21 21 03

par.berglund@lindbacks.se

Maria Bergvall

Projektingenjör

0911-21 21 68, 070-260 09 30

maria.bergvall@lindbacks.se

Anton Björk

Inköp fabrik

0911-23 10 24, 070-254 75 77

anton.bjork@lindbacks.se

Therese Björkhed

Logistikledare

0911-21 21 74, 076-799 83 92

therese.bjorkhed@lindbacks.se

Marcus Brännström

Service Norr

0911-23 10 51, 070-310 60 59

marcus.brannstrom@lindbacks.se

Felix Burman

Platschef

073-699 75 35

felix.burman@lindbacks.se

Per Burman

Senior Projektchef

08-121 32 480, 070-676 52 45

per.burman@lindbacks.se

Jesper Bäckström

Platschef

076-325 25 63

jesper.backstrom@lindbacks.se

Ola Castell

Projektutvecklare

0911-21 21 52, 070-582 21 52

ola.castell@lindbacks.se

Roger Danielsson

Service norr

070-367 55 20

roger.danielsson@lindbacks.se

Fredrik Egger

Projektutvecklare

08-12 13 24 91 , 070-222 68 16

fredrik.egger@lindbacks.se

Torbjörn Engberg

Senior Lean Management Advisor

070-978 49 15

torbjorn.engberg@lindbacks.se

Carin Engman

Ekonomi/fastigheter

0911-23 10 23

carin.engman@lindbacks.se

Björn Eriksson

Projektör

0911-23 10 36

bjorn.eriksson@lindbacks.se

Jan Eriksson

Ventilation fabrik

0911-21 21 18, 070-680 80 18

jan.eriksson@lindbacks.se

Johan Eriksson

Produktionsledare

0911-21 21 46, 076-103 84 88

johan.eriksson@lindbacks.se

Lars Eriksson

Inköpschef

0911-23 10 11, 070-699 15 57

lars.eriksson@lindbacks.se

Peter Eriksson

Fabrikschef

0911-23 10 17, 070-637 74 64

peter.eriksson@lindbacks.se

Pär Eriksson

Platschef

0911-21 21 53

par.eriksson@lindbacks.se

August Falck

Projektchef

08-121 32 489, 073-689 39 96

august.falck@lindbacks.se

Petter Granbom

Arbetsledare

070-290 64 96

petter.granbom@lindbacks.se

Mikael Gramer

IT chef

0911-23 10 66, 070-601 15 10

mikael.gramer@lindbacks.se

Jimmy Grönlund

Arbetsledare

0911-21 21 56

jimmy.gronlund@lindbacks.se

Nicklas Gustafsson

Service Mälardalen

072-526 43 88

nicklas.gustafsson@lindbacks.se

Sören Hagström

Arbetsledare

072-253 63 33

soren.hagstrom@lindbacks.se

Ida Hansson

CAD-ritare

0911-21 21 05

ida.hansson@lindbacks.se

Henrik Hauptmann

Fabrikschef Haraholmen

0911-21 21 16, 070-591 21 16

henrik.hauptmann@lindbacks.se

Lina Hedkvist Sandlund

Kalkylator/Projektanalytiker

0911-21 21 51

lina.hedkvist-sandlund@lindbacks.se

Lennart Holm

Produktionsassistent

0911-21 21 49, 073-057 47 40

lennart.holm@lindbacks.se

Thomas Holmbom

Fabrikschef Öjebyn

0911-21 21 17, 070-590 21 17

thomas.holmbom@lindbacks.se

Peter Holmgren

Projektör

0911-23 10 07, 070-635 69 97

peter.holmgren@lindbacks.se

Markus Holmlund

Logistikchef

0911-23 10 02, 070-637 33 73

markus.holmlund@lindbacks.se

Adam Holmström

Arbetsledare

0911-21 21 59, 073-074 87 70

adam.holmstrom@lindbacks.se

Per Hortlund

Platschef

0911-23 10 19, 070-600 67 78

per.hortlund@lindbacks.se

Carina Högling

Ekonomichef

0911-23 10 04, 070-203 24 48

carina.hogling@lindbacks.se

Mattias Jackson

Arbetsledare

070-845 61 76

mattias.jackson@lindbacks.se

Peter Johansson

Projektledare

0911-21 21 69, 070-670 02 56

peter.johansson@lindbacks.se

David Jonsson

Affärsområdeschef Mälardalen

08-121 32 483, 070-552 84 57

david.jonsson@lindbacks.se

Emil Kanarbik

Arbetsledare

070-602 20 72

emil.kanarbik@lindbacks.se

Anders Karlsson

Platschef

070-268 12 12

anders.karlsson@lindbacks.se

Richard Karlsson

Arbetsledare

0911-21 21 58, 070-293 15 54

richard.karlsson@lindbacks.se

Anders Larsson

Konstruktionsritare

0911-21 21 08

anders.larsson@lindbacks.se

Börje Larsson

Projekteringschef

0911-23 10 14, 070-606 52 45

borje.larsson@lindbacks.se

Jonathan Larsson

Platschef

070-881 86 70

jonathan.larsson@lindbacks.se

Helena Lidelöw

Konstruktionschef

0911-23 10 37, 070-334 07 66

helena.lidelow@lindbacks.se

David Lidström

Kvalitetsansvarig målning

0911-21 21 60, 070-246 39 55

david.lidstrom@lindbacks.se

Erik Lindbäck

Senior advisor

0911-23 10 05 , 070-565 10 05

erik.lindback@lindbacks.se

Stefan Lindbäck

VD

0911-23 10 01, 070-696 52 45

stefan.lindback@lindbacks.se

Marie Lindgren

Kommunikationsansvarig

0911-21 21 50, 070-3600736

marie.lindgren@lindbacks.se

Johan Lundell

Projektutveckling

08-121 32 487, 072-534 41 12

johan.lundell@lindbacks.se

Madeleine Lundmark

Inköpare

0911-21 21 33, 070-552 86 58

madeleine.lundmark@lindbacks.se

Joakim Lundström

Konstruktör

0911-212101

joakim.lundstrom@lindbacks.se

Linn Lundström

Kundtjänst

0911-23 10 00

linn.lundstrom@lindbacks.se

Per Lundström

Projektör

0911-23 10 57

per.lundstrom@lindbacks.se

Thomas Lundström

Produktionsledare

0911-21 21 45

thomas.lundstrom@lindbacks.se

Ola Magnusson

Leankoordinator

0911-23 10 56, 070-290 46 30

ola.magnusson@lindbacks.se

Peter Magnusson

Produktionsledare

0911-23 10 47

peter.magnusson@lindbacks.se

Magnus Malmström

Projektör

0911-23 10 61

magnus.malmstrom@lindbacks.se

Andreas Marklund

Produktionsledare

0911-21 21 48

andreas.marklund@lindbacks.se

Curt Marklund

Controller

0911-23 10 60, 070-373 83 30

curt.marklund@lindbacks.se

Peder Marklund

Projektledare

0911-23 10 62, 070-610 10 53

peder.marklund@lindbacks.se

Niklas Morén

Arbetsledare

0911-21 21 57, 076-840 12 44

niklas.moren@lindbacks.se

Anton Möller-Andersen

Projektör

0911-23 10 92

anton.moller@lindbacks.se

Eddie Nilsson

Platschef montageledning

070-581 81 51

eddie.nilsson@lindbacks.se

Patrik Nilsson

Produktionsberedning

0911-23 10 99

patrik.nilsson@lindbacks.se

Ulf Nilsson

Projektledare

0911-23 10 73, 070-546 97 58

ulf.nilsson@lindbacks.se

Mats Nordlund

Produktionsledare

0911-23 10 49, 070-678 65 28

mats.nordlund@lindbacks.se

Niclas Norenheim

IT-koordinator

0911-212121, 070-6411852

niclas.norenheim@lindbacks.se

Mohammed Nouri

Platschef

070-310 90 13

mohammed.nouri@lindbacks.se

Mikael Nyberg

Byggchef

0911-212130, 070-6066730

mikael.nyberg@lindbacks.se

Magnus Olofsson

Inköp

0911-23 10 59, 070-661 99 99

magnus.olofsson@lindbacks.se

Mats Olsson

Kvalitet/Konstruktion fabrik

0911-23 10 33, 070-312 99 66

mats.olsson@lindbacks.se

Lars Oscarsson

Produktansvarig

0911-23 10 26, 070-605 22 22

lars.oscarsson@lindbacks.se

Gabriela Parida

Konstruktör

0911-23 10 27

gabriela.parida@lindbacks.se

Caroline Pettersson

Projektkoordinator/Eftermarknadschef

0911-23 10 93, 070-339 22 25

caroline.pettersson@lindbacks.se

David Razavi

Arbetsledare

073-986 20 26

david.razavi@lindbacks.se

Samuel Renkel

Arbetsledare

076-010 26 56

samuel.renkel@lindbacks.se

Mats Riekkola

Driftsäkerhetschef

0911-21 21 40, 070-395 15 78

mats.riekkola@lindbacks.se

Ove Risberg

Arbetschef Norr

0911-23 10 16 , 070-625 07 50

ove.risberg@lindbacks.se

Lena Risberg

Ekonomi

0911-23 10 03

lena.risberg@lindbacks.se

Wilhelm Risberg

Vice VD Bygg/ VD Boende/ Marknadschef

0911-23 10 08, 070-527 04 54

wilhelm.risberg@lindbacks.se

Roger Roos

Arbetschef Mälardalen

08-121 32 481, 070-366 53 34

roger.roos@lindbacks.se

Linda Rosén

Leankoordinator

0911-23 10 94, 070-379 00 39

linda.rosen@lindbacks.se

George Salinas

Projektchef

070-580 13 90

george.salinas@lindbacks.se

Tomas Sjödin

VS Fabrik

0911-23 10 32, 070-560 66 90

tomas.sjodin@lindbacks.se

Lill Young Storrönning

Projektutvecklare

08-121 32 488, 070-310 93 78

lill-young.storronning@lindbacks.se

Erik Svensson

Transportledare

0911-21 21 36, 070-340 08 22

erik.svensson@lindbacks.se

Mikael Thorgren

Affärsområdeschef Norr

0911-23 10 22, 070-341 70 74

mikael.thorgren@lindbacks.se

Jukka Vaattovaara

Installationssamordnare

0911-23 10 63, 070-622 00 69

jukka.vaattovaara@lindbacks.se

Joakim Vikberg

Konstruktör

0911-21 21 02

joakim.vikberg@lindbacks.se

Urban Vorrsjö

Logistikledare

0911-23 10 44, 070-544 21 51

urban.vorrsjo@lindbacks.se

Jens Wennerberg

Projektör

0911-23 10 58

jens.wennerberg@lindbacks.se

Johanna Wigren

Arbetsmiljöingenjör

070-380 39 20

Thomas Wiklund

Projektchef

0911-23 10 67, 070-550 30 59

thomas.wiklund@lindbacks.se

Ulf Wiklund

Logistik

0911-23 10 55

ulf.wiklund@lindbacks.se

Roger Wikström

Konstruktionsritare

0911-21 21 04

roger.wikstrom@lindbacks.se

Torbjörn Yderstam

Projektchef

070-272 80 35

torbjorn.yderstam@lindbacks.se

Thomas Zetterström

Kalkylansvarig

0911-23 10 09, 070-610 21 51

thomas.zetterstrom@lindbacks.se

Peter Öberg

Projektledare

0911-23 10 69, 070-293 45 48

peter.oberg@lindbacks.se

Emil Öhlin

Konstruktör

0911-21 21 07

emil.ohlin@lindbacks.se

Linda Öman

Inköpare

0911-21 21 35, 070-677 97 19

linda.oman@lindbacks.se

Mikael Öman

Elkonstruktör

0911-21 21 09

mikael.oman@lindbacks.se